Skarpety damskie czy rajstopy?

Skarpety damskie czy rajstopy?

Biznes i Firmy Comments Off

Każda kobieta chce ładnie wyglądać. Moda się zmienia. Niektóre ubierają się zgodnie z trendami i co kilka sezonów zaopatrują się w nowe ciuszki. Inne stawiają na klasykę, uniwersalność. Kolejne eksperymentują z dodatkami, kolorami i ubierają się według własnego stylu. Jedno jest pewne – każda dama choć raz w życiu chodziła w skarpetach lub rajstopach. Który z tych dodatków wybierany jest częściej? Dlaczego? Z czym powinno się je nosić?

Jakie stylizacje?

Kolorowe skarpety damskie od kilku miesięcy przeżywają najlepszy okres. Choć częściej spotyka się je u mężczyzn, kobiety nie pozostają dłużne. Nosi się je do spodni z odkrytymi łydkami, materiałowych – chinonów. Ładnie wyglądają w oksfordach i innych półbutach. Odważniejsze kobiety nakładają je do eleganckich spodni i marynarek, a nawet spódnic. Ważne jest jedynie, by skarpety były wykonane z dobrego materiału i posiadały ładne wzory. Brzydkie, zmechacone egzemplarze nadają się jako ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, do sportów lub w zimowych miesiącach, kiedy łydki są zasłonięte.

Rajstopy były popularne od zawsze. Stanowiły obowiązkowy element do eleganckich sukienek, uroczystości szkolnych i w codziennych stylizacjach. Uniwersalne kolory to czarny i cielisty. Popularność zdobywają kolorowe odmiany. W wyborze barwnych rajstop trzeba być ostrożnym. Nie każde pasują do danej sylwetki – mogą pogrubiać lub zwężać nogi, co nadaje brzydkiego efektu. Jak je dobrać do figury?
Duże, geometryczne wzory oraz rajstopy w jasnych kolorach sprawdzą się w przypadku szczupłych, długich nóg. Rajstopy z pojedynczą, delikatną aplikacją, np. serduszkiem, falbanką lub koronką w okolicach kostki nadają się do umięśnionych, dużych łydek. Gdy wybierasz wyraźne, rzucające się w oczy, barwne wzory, dobierz coś jeden element ubioru w tym samym kolorze. Do masywny nóg pasują małe, drobne wzory. Poziome pasy pogrubiają, więc pasują do szczupłych nóg, a pionowe je wydłużają. Szczupłe nogi będą wyglądać śmiesznie i nienaturalnie przy pionowych pasach.

Kobiece kabaretki nadają się do butów na obcasach i eleganckich spódnic. Skarpety damskie mają zupełnie inne zasady. Wystarczy tylko skupić się na łydkach i pamiętać, że masywne nie powinny mieć pionowych pasów oraz dużych wzorów, a drobne wyglądają lepiej w dużych, geometrycznych deseniach.

Specjalne rajstopy
Na korzyść rajstop działają ich szczególne odmiany, które tuszują mankamenty urody. W przypadku skarpet skupiamy się tylko na łydce, a rajstopy muszą odmienić całe nogi, dlatego medyczne i upiększające odmiany są przydatne.
Rajstopy wyszczuplające i modelujące – to upiększający rodzaj. Mogą podnieść pośladki i sprawić, że brzuch lub biodra będą mniejsze, bardziej jędrne. Tuszują fałdki na brzuchu. Sprawdzają się na uroczyste okazje, kiedy nie zdążyło się wymodelować sylwetki lub schudnąć, a potrzebujemy danego efektu – np. mniejszego brzucha. Rajstopy przeciwżylakowe – mają zastosowanie medyczne. Zmniejszają ból występujący przy żylakach. Uciskają nogi. Poprawiają krążenie. Należy je kupić w odpowiednim rozmiarze. W innym wypadku nie będą działać. Rajstopy pielęgnacyjne – mogą mieć wyciąg z aloesu. Sprawdza się dobrze, gdy nasze nogi zostały podrażnione i potrzebujemy szybkie regeneracji.
Ciężko jest porównać skarpety damskie z rajstopami. Oba elementy są potrzebne w szafie. Oba posiadają właściwości estetyczne i upiększające. I jedne, i drugie mogą mieć właściwości medyczne, ale to rajstopy lepiej poprawiają sylwetkę i tuszują mankamenty urody.

Author

Back to Top