Zmora właścicieli domów – brudna kostka brukowa!

Zmora właścicieli domów – brudna kostka brukowa!

Budownictwo Comments Off

Każdy właściciel domu, który zdecydował się na wykorzystanie kostki brukowej jako materiału do wykończenia powierzchni podjazdu czy ścieżki, zetknie się prędzej czy później z uporczywym problemem jej czyszczenia. Mech, chwasty, olej silnikowy i inne zanieczyszczenia wnikają w jej porowatą powierzchnię i bardzo trudno jest je usunąć. Podpowiadamy, w jaki sposób pozbyć się niechcianego brudu!

1. Domowe sposoby usuwania zanieczyszczeń

Pierwszą rzeczą, którą na ogół robimy, jeśli chcemy pozbyć się zabrudzeń, to próby usuwania ich na własną rękę, tak zwanymi „domowymi” sposobami. Sięgamy wówczas po twardą szczotkę i płyny czyszczące. Można użyć na przykład płynu do naczyń, rozcieńczonego wodą. Jeśli zabrudzenia są lekkie, prawdopodobnie uda nam się usunąć brud.

W przypadku silniejszych zabrudzeń, można spróbować pozostawić roztwór płynu z wodą na 24 godziny i dopiero po tym czasie spłukać wodą, sprawdzając, jaki efekt odniosły nasze zabiegi.

2. Myjka ciśnieniowa

Wiele osób, mających dom i ogród, posiada taką myjkę na własność. Jak jednak zabrać się za czyszczenie kostki brukowej przy jej pomocy?

Zacząć można od czyszczenia bez żadnych dodatków chemicznych. Przy lekkich zabrudzeniach ta metoda może okazać się skuteczna. Jeśli jednak sama myjka ciśnieniowa nie poradzi sobie z brudem, możemy sięgnąć po wspomniany już wcześniej płyn do mycia naczyń. Podobnie jak w przypadku czyszczenia szczotką, pozostawiamy roztwór na 24 godziny na kostce, żeby umożliwić mu wstępne rozpuszczenie zabrudzeń, a następnie przystępujemy do pracy myjką ciśnieniową. Większość zabrudzeń da się usunąć tym sposobem!

3. Mocniejsze środki czyszczące i specjalistyczne maszyny

W przypadku użycia mocniejszych środków chemicznych, konieczna jest konsultacja z fachowcem, który oceni rodzaj zabrudzeń i doradzi odpowiednie środki czyszczące oraz sposoby dalszego postępowania z nimi. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z usług firmy, świadczącej takie usługi, jak czyszczenie kostki brukowej Bielsko-Biała. Doświadczona ekipa dobierze metodę czyszczenia, wykona próbę doświadczalną w mało widocznym miejscu nawierzchni i wykona czynność czyszczenia naszego podjazdu, tarasu czy ścieżki. Dodatkowo możemy zlecić jej zabiegi konserwujące.

Wynajęcie ekipy czyszczącej będzie również dobrym rozwiązaniem, jeśli jesteśmy zapracowani, nie mamy czasu zająć się właściwie myciem i konserwacją kostki brukowej lub zwyczajnie nie lubimy tych czynności!

Sposobem zapobiegania zabrudzeniom, jest kupienie kostki impregnowanej fabrycznie. Wówczas zabrudzenia powstają rzadziej i są lżejsze! Jeśli nasza kostka nie była impregnowana, możemy zawsze po jej położeniu użyć odpowiedniego preparatu do konserwacji tego typu powierzchni.

Author

Back to Top