Depresja a psychoterapeuta

Depresja a psychoterapeuta

Nauka Comments Off

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób załamuje się psychicznie. Wiąże się to ze specyfiką funkcjonowania dzisiejszej społeczności. Ciągłe dążenie do doskonałości i pogoń za karierą i presja jaka się z tym wiąże wpływa na to, że coraz więcej osób cierpi na choroby psychiczne.

Najpopularniejszą chorobą, która dręczy dzisiejsze społeczeństwo jest depresja. W początkowych stadiach depresji, można objawy jej wyleczyć psychoterapią. Dlatego też, jeżeli widzimy, że czujemy się coraz gorzej, a wszystkie symptomy wskazują na to, że mamy depresję, to powinniśmy wybrać się do psychoterapeuty. Pomaga on spojrzeć trochę bardziej optymistycznie na otaczający nasz świat. Pokazuje nam, że zawsze jest wyjście z sytuacji i daje powody dla których powinniśmy się wyleczyć i walczyć z chorobą. Taka rozmowa z obcą osobą zdecydowanie pomaga w leczeniu pierwszych stadiów depresji. Jeżeli jednak depresja już jest bardzo rozwinięta, to do psychoterapii należy dołączyć odpowiednie leczenie farmakologiczne. W trudniejszych stadiach depresji leki są konieczne, aby poczuć się lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że również w takim wypadku potrzebna jest psychoterapia. Psychoterapeuta pomaga nam zrozumieć, że to jak się czujemy jest spowodowane chorobą, a nie faktycznym stanem rzeczy.

Pokazuje nam, że świat wcale nie jest taki zły jak mogłoby się nam wydawać i że warto czerpać z życia jak najwięcej. Na takich sesjach uczymy się jak radzić sobie ze stresem, smutkiem i złością. Uczymy się panowania nad własnymi emocjami, co jest naprawdę bardzo trudne. Psychoterapeuta pokazuje nam ćwiczenia relaksacyjne, które zdecydowanie pomagają nam się poczuć dużo lepiej w ciągu dnia. Tak więc psychoterapia zdecydowanie pomaga w leczeniu depresji, zmienia nasze spojrzenie na niektóre sytuacje i na świat. Pomaga nam się odnaleźć w obecnej sytuacji, obojętnie jak trudna ona by była. Dlatego też, psychoterapia pozwala nam poczuć się o wiele lepiej. Dzięki psychoterapii jesteśmy w stanie wyleczyć się całkowicie z depresji.

Źródło – psychoterapeuta Katowice

Author

Back to Top