Kredyty dla małych firm pozwalają przetrwać trudny czas

Kredyty dla małych firm pozwalają przetrwać trudny czas

Finanse Comments Off

Czy to rozsądne zaciągać kredyty dla małych firm, a może nie należy wydawać pieniędzy, których się nie zarobiło? Świeżo upieczeni przedsiębiorcy popełniają wiele błędów, które mogą doprowadzić do pustego konta, gdy trzeba opłacić ZUS, księgowego i inne zobowiązania, jak: domeny i hostingi stron, pomoc techniczna informatyka. Jak należy zarządzać finansami firmy, by nie splajtować i kiedy możemy zaciągnąć kredyt?

Dobrze policz, ile z zarobionych pieniędzy możesz wydać na prywatne wydatki
Przyjmuje się, że połowa tego, co zarobisz, to wolne środki. Pozostałą kwotę przeznaczysz na ZUS, podatek dochodowy, stałe koszty, jak usługa księgowa, ale też koszty, które musisz ponieść w ciągu roku: opłacenie domen, hostingu, marketing. Wielu początkujących przedsiębiorców źle kalkuluje, ile może wydać na życie z zarobionych pieniędzy. Pomocne w rozgraniczeniu wydatków firmowych i osobistych będą dwa oddzielne konta bankowe.
Doceniaj nawet niewielkie źródła dochodu
Może ci się wydawać, że niskie stawki są niewarte zachodu. Jeśli będziesz mieć stałe zlecenie i produktywnie wykorzystasz swój czas, z małych kwot pod koniec miesiąca zrobi się okrągły przelew. Lepiej zarobić cokolwiek, gdy nie ma ciekawszych zleceń na widoku, niż biernie czekać na okazję życia.
Zawsze miej na koncie oszczędności na niespodziewane wydatki
Stałe wydatki firmowe możesz zaplanować zawczasu. A co z niespodziewanymi awariami i dodatkowymi kosztami? Przykładowo psuje się laptop lub strona, z której czerpiesz zyski, przestaje działać. Nie tylko na czas awarii tracisz ciągłość zleceń, ale też musisz wydać pieniądze na naprawę usterki. Im więcej oszczędności zgromadzisz, tym większe twoje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli wiesz, że możesz być pewien stałych zleceń, a uporanie się z wirusem lub zakup nowego laptopa to twój jedyny problem, bez wahania możesz zaciągać kredyty dla małych firm. Natomiast nierozsądne jest zaciąganie kredytu, gdy nie zarabiasz na koszty firmy i swoje utrzymanie. W tej sytuacji lepiej poszukać innego zajęcia, a firmę rozkręcać po godzinach.

By Kredyt dla firm –  Multiinicjatywa.pl

Author

Back to Top