Polacy oszczędzają na dentyście? Niekoniecznie

Polacy oszczędzają na dentyście? Niekoniecznie

Zdrowie i uroda Comments Off

Kryzys finansowy, który dosięgnął Polski w ostatnich latach w żadnym razie nie wpłynął negatywnie na zmniejszenie jakości materiałów czy narzędzi stosowanych w stomatologii, czego po części obawiali się producenci. Gabinety stomatologiczne nie zdecydowały się oszczędzać na jakości i w zasadzie jest to zapewne powodowane tym, że niemal 90% przychodzi stomatologicznych w Polsce działa w sektorze prywatnym, a to oznacza niewyobrażalną wręcz konkurencję. Stomatolodzy nie mogą więc sobie pozwolić na obniżenie swoich usług, ponieważ może to dla nich oznaczać stratę klienta – pacjent niezadowolony z usługi najpewniej już do danego gabinetu nie wróci.
Dawno skończyły się czasy, gdy chodziło się do najbliższej przychodni, dzisiaj pacjenci są świadomi i wymagający – oczekują do swoich stomatologów najlepszych możliwych rozwiązań. Wbrew pozorom nie wpłynął na to nawet kryzys finansowy. Polacy oszczędzają, jednak nie na swoich zębach. Wręcz przeciwnie z każdym kolejnych rokiem zwiększa się suma jaką Polacy są w stanie wydać na usługi stomatologiczne. Dzięki temu, mimo wzrostu cen, gabinety nie mogą sobie pozwolić na kupowanie tańszych materiałów. Obecnie działa to nawet w drugą stronę – lekarze stawiają na lepszej jakości, ale trwalsze materiały, wiedząc, że klienci ich oczekują i będą skorzy za nie zapłacić.

Wśród osób gotowych zainwestować w uśmiech większą część stanowią kobiety, które też zdecydowanie częściej odwiedzają dentystę. Właściwie Polki zaczęły traktować stomatologię tak samo jak traktują fryzjera czy kosmetyczkę. Zabiegi w SPA i zabiegi w gabinetach stomatologicznych mają u nich podobną wartość. Do najczęściej wybieranych przez nie zabiegów upiększających uśmiech należą zabiegi należące do stomatologii estetycznej – głównie jest to wybielanie, ale też licówki, czy uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą koron, mostów lub implantów. To również kobiety bardzo często dbają o stan uzębienia całej rodziny, decydując o tym, gdzie rodzina się leczy, zapisując wizyty i pilnując, by dzieci i partner a nie dotarli.

Partner:

 

Author

Back to Top