Organizowanie wesela w trzy miesiące? Dlaczego nie!

Organizowanie wesela w trzy miesiące? Dlaczego nie!

Pozostałe Comments Off

Organizowanie wesela to ogromne przedsięwzięcie, niezależnie od tego czy będzie to uroczystość na trzydzieści czy na dwieście osób. Należy przecież pozałatwiać szereg formalności i dopiąć wszystkie przygotowania na ostatni guzik, a tych jest raczej sporo – od stworzenia listy gości i rozesłania zaproszeń, przez wybranie odpowiedniej sali, sukni, bukietu, aż po tak drobne kwestie jak dodatki do kreacji czy zdecydowanie kto koło kogo będzie siedział na weselu. Od wielu lat panuje przekonanie, że na porządnie zorganizowane wesele potrzeba przynajmniej roku czasu, a niektóre pary rezerwują salę nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Dla niektórych taki czas jest już normą i nikogo nie dziwi, wciąż jednak pozostaje grono osób, które chciałyby zorganizować swój ślub w krótszym terminie. I wbrew pozorom jest to jak najbardziej możliwe.

Oczywiście organizując wesele na 4 czy 6 miesięcy przez uroczystością nie można oczekiwać, że odbędzie się ono w najlepszej lokalizacji w stolicy. Raczej nie będzie też możliwości zatrudnienia najlepszego w okolicy fotografa. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe – wręcz przeciwnie, organizowanie wesela w tak krótkim czasie jest jak najbardziej wykonalne. Należy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie o priorytety. Jeżeli komuś nie zależy na konkretnym miejscu czy usługach, to nic nie stoi na przeszkodzie. W takim wypadku warto też rozważyć wzięcie ślubu w tygodniu – większość restauracji ma wtedy zdecydowanie luźniejszy harmonogram, tak samo zresztą jak inni podwykonawcy.
Pierwszą rzeczą o jakiej należy pamiętać przy tak szybkiej organizacji wesela są goście – miesiąc na ich zaproszenie, to absolutne minimum, ponieważ muszą mieć czas na podjęcie decyzji, ewentualne zmiany planów i potwierdzenie udziału. Całą resztę spraw organizacyjnych, takich jak rezerwacja restauracji, kwiaty czy pojazd można załatwić tym bardziej. Należy jednak pamiętać, że są pewne aspekty ślubu, których przyspieszyć się nie da. O ile ślub cywilny wymaga formalności na miesiąc wcześniej, o tyle już ślub kościelny to kwestia minimum dwóch miesięcy (należy odbyć kurs przedmałżeński, wziąć udział w spotkaniach w poradni rodzinnej, załatwić zapowiedzi, spowiedź itd.).

Źródło – http://zacisze-dabrowa.pl/wesela/

Author

Back to Top