Dom w dwa-trzy miesiące

Dom w dwa-trzy miesiące

Dom i ogród Comments Off

Reklama : Impregnat do drewna

Budowa domu murowanego to ogromny nakład środków finansowych, ale też czasu i pracy. Bardzo często taka budowa trwa nawet kilka lat, w czasie których trzeba opłacać pracowników oraz dbać o cały proces prac. Biorąc pod uwagę pracochłonny charakter takiego przedsięwzięcia, nie powinno nikogo dziwić, że zaczęto szukać innego rozwiązania. I znaleziono – dom złożony z prefabrykatów, który w całości może powstać nawet w dwa-trzy miesiące.

Energooszczędnie
Budownictwo prefabrykowane oferuje naprawdę szerokie usługi jeśli chodzi o budowanie domów – wykorzystywane są praktycznie wszystkie możliwe materiały – od drewna i betonu, aż po materiały drewnopodobne czy płyty PCV. To, co charakteryzuje takie budynki, to duża energooszczędność. Jednym z argumentów osób, które podchodzą do takich przedsięwzięć sceptycznie jest fakt, że budynki z prefabrykatów nie są dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych obecnych w Polsce. Producenci przekonują jednak, że jest wręcz przeciwnie – budownictwo prefabrykowane posiada niski współczynnik przenikania ciepła, co oznacza, że pochłaniają o wiele mniej energii od swoich standardowych odpowiedników.
Klasa energetyczna to jedna z tych rzeczy, o których warto pamiętać, przy budowie domu, gdyż to ona między innymi przyczynia się do naszych późniejszych rachunków – certyfikat energetyczny pozwala na oszacowanie kosztów związanych z utrzymaniem budynku. O ile normy europejskie dopuszczają domy o zapotrzebowaniu energetycznym poniżej 120kwh na metr kwadratowy, o tyle polskie firmy produkujące budynki z elementów prefabrykowanych oferują rozwiązania wynoszące zaledwie ułamek tej wartości. Tutaj na uwagę szczególnie zasługują budynki z drewna i materiałów drewnopodobnych – drewno jako słaby przewodnik ciepła nie przepuszcza tyle nagromadzonego ciepła, co na przykład beton. Również mikroklimat wytworzony w takim wnętrzu jest o wiele zdrowszy i bardziej przyjazny. Wszystkie elementy przeznaczone do budowy domu, produkowane są w halach o odpowiednim środowisku, dzięki czemu drewno jest suche i idealnie przycięte – pozwala to jak najlepiej dopasować elementy, tak żeby były szczelne.

Author

Back to Top