Kreatywność i pomysłowość wskaże animtora

Kreatywność i pomysłowość wskaże animtora

Hobby Comments Off

Urodziny są na tyle ważnym dniem w życiu dziecka, że powinny być perfekcyjne – sposób postrzegania świata przez dzieci jest jedyny w swoim rodzaju, dlatego tak ważnym jest, by czas ten zapamiętały jako wyjątkowy. Żadne późniejsze, dorosłe urodziny nie przyniosą już tyle radości, co te dni przeżyte jako dziecko, warto o tym pamiętać. Zanim jednak weźmiemy się za organizowanie szalonej imprezy, warto wszystko dokładnie przemyśleć.

Każdy, kto kiedykolwiek wziął pod opiekę kilkoro dzieci, wie jak trudnym zadaniem jest zapanowanie nad nimi. Można wręcz powiedzieć, że jest to wyczerpujące w każdym możliwym aspekcie. Do tego nasze rosnące zdenerwowanie i zmęczenie tylko sprawia, że dzieci pozwalają sobie na więcej, co nie jest zdrowe ani dla nas, ani tym bardziej dla nich. Na szczęście istnieją osoby, specjalnie przygotowane do zajmowania się dziećmi – mowa tu oczywiście o nauczycielach szkolnych i przedszkolnych. Ostatnio jednak do tej grupy dołączyły też osoby nie będące nauczycielami, a posiadające takie same, o ile nie większe, kwalifikacje do zajmowania się dziećmi i organizowania im czasu wolnego. Tymi ludźmi są animatorzy dla dzieci – przeszkoleni z tego na co uważać, jak się do dzieci zwracać, jak przetrwać okresy buntu, sprzeczki i nieposłuszeństwo, ale też w jaki sposób kreatywnie zająć im czas  oraz jak wykorzystać drobiazgi do stworzenia najlepszej zabawy jaką dzieci są sobie w danej chwili wyobrazić.

Animatorzy dla dzieci to ludzie przede wszystkim pomysłowi i kreatywni, a przy tym często obdarzeni nieograniczonymi pokładami optymizmu i humoru. Każdy profesjonalny animator przeszedł specjalne kursy, na których poznał liczne techniki artystyczne – zależnie od wieku dzieci, animator może tworzyć zwierzątka z balonów, malować twarze, zrobić dzieciom kolorowe tatuaże lub urządzić specjalny pokaz baniek mydlanych czy innych atrakcji. Wszystkie te umiejętności są zwykle potwierdzone specjalistycznymi certyfikatami. Tak upewnieni, co do kompetencji animatora, możemy więc śmiało rozważyć tę opcję, jednocześnie chroniąc nerwy swoje i dzieci.  W końcu skoro ktoś jest w czymś specjalistą, to najlepiej pozwolić mu na wykonywanie jego pracy, prawda? Tym bardziej, jeśli ma to prowadzić do zadowolenia naszych pociech, które zyskają tym samym piękne wspomnienia na lata.

Author

Back to Top