Kolonia taneczna to roztańczone wakacje!

Kolonia taneczna to roztańczone wakacje!

Sport i turystyka Comments Off

Taniec będący pasją dziecka to przyjemny wysiłek fizyczny. Nie jest czymś wyczerpującym, wręcz przeciwnie przynosi mnóstwo radości oraz satysfakcji. Jest to świetny sposób na spalenie kalorii, pozbycie się nadprogramowych kilogramów, czy po prostu na polepszenie kondycji i sprawności ciała.  Jeżeli dziecko lubi tańczyć warto podczas wakacji wysłać je na kolonię taneczną.  Kolonia taneczna to gwarancja udanych i aktywnych wakacji. Podczas takiego wyjazdu dziecko może odkryć, że taniec to jego czy też jej pasja.

Kolonia taneczna, a lokalizacje.

Kolonie taneczne organizowane są nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. W lecie najczęściej wybierana jest kolonia taneczna nad morzem. Jest to spowodowane codziennym dostępem do morza, które dzieci wprost uwielbiają. Kolonia taneczna nad jeziorem również jest chętnie wybierana przez rodziców. Tutaj również dzieci mają okazję kąpać się w jeziorze, a dodatkowo spróbować wielu sportów wodnych. Kolonia taneczna w górach gwarantuje z kolei wędrówki górskie podczas których dzieci podziwiają zapierające dech w piersiach widoki. Każda lokalizacja jest wyjątkowa, wystarczy wybrać to co się lubi najbardziej.

Kolonia taneczna, a program.

Kolonia taneczna organizowana jest dla dzieci w wieku 8-12 lat. Jej program jest zwykle ogólny, bardzo zróżnicowany. Kolonia taneczna to nauka podstaw takich tańców jak balet, hip-hop, salsa, tango i innych. Uczestnicy kolonii tanecznych mają okazję tworzyć różne choreografie, które bardzo często prezentują na zakończenie innym obozowiczom. Dodatkowo mają prowadzone zajęcia ze stylizacji, makijażu scenicznego oraz scenografii. Oprócz ogólnych kolonii tanecznych dostępne na rynku są również  kolonie baletowe, kolonie tańca nowoczesnego, kolonie zumby, kolonie jazzu i wiele innych. Oferta jest tak szeroka, że każde dziecko z całą pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Kolonia taneczna to przede wszystkim świetna zabawa. Oprócz zajęć tanecznych na dzieci czekają zabawy integracyjne, ogniska, dyskoteki, spacery, wycieczki, rozgrywki sportowe, gry terenowe i wiele więcej. Jest to czas radości i integracji. Grupy na koloniach tanecznych są nie wielkie, zwykle 8-10 osobowe. Dzięki temu instruktor do każdego uczestnika może podejść indywidualnie.

Taki wyjazd będzie odpowiedni dla każdego dziecka. Tutaj poziom zaawansowania w tańcu nie jest istotny. Liczy się zadowolenie uczestników. Każde dziecko pracuje na skalę swoich możliwości. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każde dziecko dało sobie radę.

Kolonia taneczna – dlaczego warto zapisać na nią dziecko?

Lato to czas beztroski i radości. Zaletą kolonii tanecznych jest to, że dzieci wynoszą z zajęć tanecznych mnóstwo wiedzy oraz umiejętności. Taniec staje się ich pasją i mają chęć ją pielęgnować również po powrocie do domu. Mnóstwo atrakcji, nowe znajomości, udoskonalone umiejętności – to wszystko sprawia, że kolonia taneczna jest niezwykłą przygodą, którą z całą pewnością dzieci będą chciały powtórzyć za rok. Kolonia taneczna otwiera dzieci na nowe sytuacje, osoby oraz miejsca. Kolonia taneczna jest świetnym sposobem na udane wakacje.

Więcej na naszym portalu: https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/taneczne/

 

 

Author

Back to Top