Jak zostać notariuszem na przykładzie kancelarii w Kotowicach.

Jak zostać notariuszem na przykładzie kancelarii w Kotowicach.

Prawo Comments Off

          Wielu z nas miało przyjemność z korzystania z usług notariusza. Jest wiele czynności cywilnoprawnych, które powinny w myśl przepisów prawa, zostać dokonane w obecności notariusza. Notariusz Katowice zgodnie z uprawnieniami, które posiada poświadcza swoim podpisem i odpowiednimi pieczęciami notarialnymi dokumenty na podstawie którym możemy stać się w świetle prawa właścicielami nieruchomości. Nie ma znaczenia czy to lokal mieszkalny czy nieruchomość niezabudowana.

           Przepisy prawa i ustawa Prawo o notariacie dokładnie reguluje kto to jest notariusz i jakie warunki musi spełniać osoba, która chce zostać notariuszem. Jest to dość rygorystycznie określone. Notariusz Katowice, musi być osobą o nieposzlakowanej opinii, musi być niekaralny, Jest to zawód, którego nie można porównać do innych zawodów, publicznie wykonywanych. Choć zapewne wielu kojarzy się z dobrze płatną pracą, to nie jest takie proste zostać notariuszem. Dość wielu młodych ludzi myśli o tym zawodzie i rozpoczyna naukę w tym kierunku to niestety zdobycie wykształcenia nie jest jedynym warunkiem do otwarcia swojej wymarzonej kancelarii notarialnej. O tym zawodzie mogą myśleć jedynie osoby, które ukończyły studia prawnicze. Przepisy regulują dokładnie, że po ich ukończeniu należy odbyć jeszcze trzy i pół letnią aplikację i asesurę notarialną. Warunkiem jest jeszcze sporządzenie co najmniej 70 propozycji aktów notarialnych i 14 propozycji aktów z innych czynności notarialnych. Ważne jest również zdobycie pozytywnego wyniku z egzaminu. Wówczas uzyskujemy status zastępcy notarialnego. Każdego notariusza powinna cechować uczciwość.

            Ponieważ czynności, które on wykonuje notariusz są wielce odpowiedzialne. Każdy notariusz poświadcza i potwierdza dokumenty. Co jest istotne dla każdego z nas mających styczność z Kancelarią notarialną. Można by rzec, że notariusz nadaje moc prawną dokumentom. Sporządza akty notarialne sprzedaży nieruchomości, akty poświadczenia dziedziczenia przy nabyciu spadku, umowy darowizny, umowy dożywocia, umowy spółki, zmiany umów spółek, ustanowienia hipotek na nieruchomościach i wiele innych poświadczeń podpisów.

             Wynagrodzenie notariusza jest różne, w zależności od prestiżu danej kancelarii. W większych miastach, gdzie dana kancelaria uzyskała pewien standard i status wynagrodzenie nawet asesora jest dużo wyższe niż kancelarii w małym mieście. Tak więc nie jest nigdzie powiedziane jakiego rzędu pieniądze zarabiają notariusze, ponieważ kwoty mogą być naprawdę wielce zróżnicowane. Każda kancelaria notarialna w Katowicach dba o dobre imię, ponieważ nieposzlakowana opinia pomaga w zdobyciu nowych klientów, a co za tym idzie zarabianiu pieniędzy.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami notariusza to zachęcamy do odwiedzenia strony: http://onichimowski.pl/

 

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów o tej tematyce to możesz odwiedzić także ten artykuł: http://alefaceci.pl/katowice-notariusz-i-sprawa-spadkowa/

Author

Pim

Back to Top