Jak najlepiej powinno przebiegać leczenie świerzbu?

Jak najlepiej powinno przebiegać leczenie świerzbu?

Zdrowie i uroda Comments Off

Świerzb powraca do naszego kraju. Swędząca choroba skóry jest powodowana przez roztocza świądu (Sarcoptes scabiei). Wiadomo, że wędzące krosty są głównym objawem tej choroby. Ta przypadłość jest wywoływana przez roztocza świądu. Pasożyt jest przenoszony przez bliski kontakt z chorą skórą. Świerzb można leczyć zewnętrznie przez zastosowanie maści i kremów lub wewnętrznie przez aktywne składniki.

Szczególnie mogą się tutaj okazać kremy, takie jak Allergoff Atopy. Zawiera on wiele substancji, które przyspieszają regenerację skóry, mają silne właściwości antybakteryjne oraz nawilżające. Podobnie działa Allergoff Atopy Body Cream, który łagodzi stany zapalne i pomniejsza poczucie swędzenia. Wspomaga on też naturalne procesy regeneracyjne, a także chroni skórę. Wszelkie środki działające zewnętrznie powinny być stosowane na wszystkie obszary skóry, w tym na skórę głowy, pachwiny, pępek, zewnętrzne narządy płciowe, na palcach oraz obszary pod paznokciami. Odpowiednie specyfiki najlepiej stosować wieczorem, i przez czas od 8 do 12 godzin, a następnie spłukiwać. Wskazane jest szczególnie stosowanie ich w nocy, ponieważ w wysokich temperaturach roztocza są bardziej podatne na lek.

Po 7 do 14 dniach aplikacja tych substancji powinna być powtarzana. Inne możliwe środki przeciw świerzbowi to siarka dostępna w postaci kremu lub maści, która powinna być stosowana przez trzy kolejne dni. Także pyretryny o działaniu owadobójczym są dostępne w niektórych krajach europejskich jako preparaty piankowe. Oprócz tego, leczenie świerzbu jest możliwe za pomocą terapii antybiotykowej. Są one dostępne w postaci tabletek i powinny być przyjmowane przez dwa tygodnie. Wskazana dawka wynosi 200 mikrogramów na 1 kilogram masy ciała.

Dwa tygodnie po wykonanej terapii powinno być wykonane badanie lekarskie. Terapia jest skuteczna, jeśli w ciągu tygodnia po zakończeniu nie występują zmiany skórne i swędzenie. Jednak swędzenie może utrzymywać się przez dwa do czterech tygodni, nawet po wygojeniu. Aby to złagodzić, przydatne mogą być doustne leki przeciwhistaminowe lub łagodne miejscowo stosowane maści. Skutków ubocznych terapii także nie można zupełnie wykluczyć.

Terapia zewnętrzna może powodować podrażnienie lub alergiczne objawy zapalenia skóry. Permetryna jest odpowiednia do stosowania w okresie ciąży, laktacji i jest zatwierdzona u dzieci w wieku od 2 miesięcy. Także siarka może być również stosowane w czasie ciąży. Antybiotyki są z kolei zabronione podczas ciąży i u dzieci o masie ciała poniżej 15 kg.

W przypadku świerzbu wszystkie osoby pozostające w bliskim kontakcie z pacjentem, jak również partnerzy seksualni z ostatnich dwóch miesięcy, powinni być leczeni. Ponadto, nieodzowne jest wyeliminowanie czynników ryzyka powtórnego zakażenia się tą chorobą. Odzież, pościel i ręczniki powinny być prane w pralce w odpowiedniej temperaturze i czyszczone chemicznie. Możne tutaj wykorzystać specyfiki marki Allergoff, które aktywnie zwalczają wszelkie roztocza, powodujące to uciążliwe schorzenie skórne.

Jak leczyć: https://allergoff.pl/artykuly/preparaty-wspierajace-leczenie-swierzbu-na-jakie-warto-postawic/

Author

Back to Top