Gaśnica pianowa: poznaj kluczowe fakty!

Gaśnica pianowa: poznaj kluczowe fakty!

Biznes i Firmy Comments Off

Interesuje Cię taki właśnie temat? Gdzie można zdecydować się na dobrej jakości gaśnice pianowe? Jaka jest charakterystyka tych elementów? O tym dowiesz się z dzisiejszego poradnika.

Warto zaznaczyć, że podmiot SORBEX oferuje właśnie między innymi ten konkretny asortyment. Coraz więcej osób chętnie się zaś na niego decyduje. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że SORBEX zapewnia bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Dodatkowo oferta jest zróżnicowana. Pochodzi ona od sprawdzonych marek. Takie rzeczy są zatem wysokiej klasy. Dodatkowo można je śmiało stosować w rozmaitych sytuacjach itp. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem. SORBEX to podmiot z Katowic. Działa przy ulicy Milowickiej 1C. Jest to sklep internetowy. Nie tylko zatem mieszkańcy Katowic mogą śmiało zdecydować się na zakupy. A jest w czym wybierać. W końcu można zdecydować się na porządny, urozmaicony asortyment. Jaki dokładnie? To właśnie między innymi gaśnice pianowe. Dodatkowo w SORBEX można kupić takie elementy, jak hydranty wewnętrzne, skrzynki gazowe, gazomierze (miechowe, rotorowe, turbinowe), czy węże itd. Opcji jest zatem sporo.

Czym są zaś gaśnice pianowe? Są to uniwersalne przyrządy gaśnicze. Między innymi znakomicie sprawdzają się w przypadku zapleczy gastronomicznych.

Dlaczego? Na stronie internetowej https://sorbex.pl/gasnica-pianowa-zastosowanie-zasada-dzialania-przeznaczenie/ masz podane jak na tacy wszystkie kluczowe zagadnienia dotyczące tego tematu. Trzeba wyjaśnić, że chodzi tutaj o właściwości środka gaśniczego w formie piany. Nie da się zaś ukryć, że świetnie radzi ona sobie z gaszeniem między innymi płonących tłuszczy, a także olejów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania? Piana umieszczona w gaśnicy jest wyrzucana na zewnątrz przy pomocą sprężonego gazu. Chodzi przeważnie tutaj o dwutlenek węgla lub azot. Środek gaśniczy powstaje w wyniku zmieszania wody wraz z pianotwórczym koncentratem. Co powinien zrobić operator gaśnicy? To proste. Trzeba zwolnić zawór i skierować pianę w miejsce pożaru (służy do tego elastyczny wąż). Opisywana piana reaguje dwutorowo. Nie tylko odcina dopływ tlenu. Poza tym zwilża palący się materiał poprzez obniżenie temperatury. Na skutek tego są większe szanse na to, aby stosunków szybko poradzić sobie z zagrożeniem.

Co ważne, produkty tego typu są uniwersalne jeszcze pod innym kątem. Przy ich pomocy można bowiem gasić rozmaite pożary. Jakie dokładnie? Są to pożary typu A. Chodzi o pożary ciał stałych. Między innymi drewna, papieru, czy węgla. Dodatkowo gaśnice pianowe radzą sobie z zagrożeniami typu B. W tym przypadku sprawa dotyczy pożarów cieczy palnych i zarazem substancji topniejących pod wpływem ciepła. Chodzi na pewno o naftę, alkohol, parafinę itd. A to nie koniec. Dodatkowo gaśnice pianowe (porządne produkty z tej serii kupisz zaś w SORBEX) radzą sobie z pożarami produktów żywnościowych. Przede wszystkim chodzi o oleje roślinne i zwierzęce, tłuszcze itp. Co ważne, te elementy mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w gastronomii, ale także między innymi w przemyśle, czy ogrzewnictwie itd.

Author

Back to Top