Szkolenie coachingowe – ICC International Coaching Certification

Szkolenie coachingowe – ICC International Coaching Certification

Nauka Comments Off

Szkolenie sprzyja w nabywaniu wiedzy teoretycznej jak i również praktycznych umiejętności, łączy ze sobą kurs rozwojowy i kompetencyjny. Opiera się głównie na indywidualnych przeżyciach elementów procesu coachingowego, który zdobywa każdy z uczestników, poprzez poznawanie narzędzi coachingowych, sposobów działania i możliwości osiągnięcia oczekiwanych skutków.Szkolenie trwa 10 dni, z czego podzielone jest na dwa części, każda po 5 dni. Dzień certyfikacji kończy się egzaminem praktycznym i zamyka całość. Istnieją również szkolenia przypominające, które prowadzone są od 2 – 3 miesięcy po zakończeniu kursu certyfikacji.
Na czym polega kurs?
Uczestnicy szkolenia poznają coaching poprzez dyskusję, „burzę mózgów”, indywidualne zadania, prezentacje trenerskie i ćwiczenia w małych grupach. Poznają oni coach od strony nie tylko trenera, ale również od strony Klienta, ponieważ sami oni przechodzą proces coachingowy. Uczestnicy poznają własnych siebie, swoich zdolności, sposobów działania, stylu pracy, postawy i umiejętności. Umiejętności pracy coacha nabywają poprzez trenowanie swoich umiejętności coachingowych na innych uczestnikach szkolenia.Nie ma samej suchej teorii. Uczestnicy mają możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia, ale również mogą odbyć indywidualną praktykę z asystentami lub trenerami prowadzącymi kursy. Asystentem jest osoba doświadczona, która zajmuje się coachingiem w praktyce.
Szkolenie kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, który zdany z wynikiem pozytywnym uprawnia uczestnika do otrzymania certyfikatu coacha ICC. Proces certyfikacji nie różni się znacznie względem innych krajów. Szkolenie ICC I Stopnia Oferowane są dwa stopnie certyfikacji, jednakże żeby zacząć swoją zawodową przygodę z coachingiem należy zapłacić 15 800,00 złotych + VAT 23% za szkolenie. Oczywiście istnieją przeróżne zniżki dla firm i osób indywidualnych, jednakże są one przyznawane indywidualnie i trzeba o nie zapytać koordynatora ICC.
Całość szkolenia trwa 12 dni z czego jest podzielony na dwie części po 5 dni i 2 dni obdywają się warsztaty coachingowe. Wszystko trwa ogólnie 3 miesiące. W dniu 13 następuje egzamin, który nie jest obligatoryjny i automatyczny. Trzeba przejść proces certyfikacji i zdać
egzamin praktyczny.

Opracowano dzięki – szkolenia dla kadry zarządzającej

Author

Back to Top