Plastyka brzucha – co to jest?

Plastyka brzucha – co to jest?

Zdrowie i uroda Comments Off

To ostatnia deska ratunku czy nowoczesne rozwiązanie?

Jeśli należysz do osób, które nie akceptują swojej pulchnej figury, którym przeszkadzają fałdy na brzuchu i nieestetyczne boczki w talii, wrzynające się w ciało gumki i paski; jeśli masz wrażenie, że tyjesz od samego spoglądania w stronę pączków i bez powodzenia walczysz od lat o zrzucenie kilku kilogramów, ale efekt jo-jo niweczy wszelkie wysiłki; jeśli katujesz się restrykcyjnymi dietami i godziny spędzasz na bieżni w fitness klubie, lecz nie do końca udało ci się pokonać własne ograniczenia, to zapraszamy do lektury dzisiejszego tekstu.

Nadwaga – problem powszechny

Może to pocieszające, ale nie jesteś osamotniony w zmaganiu się z nadprogramowymi kilogramami.

Otyłość i nadwaga stały się obecnie ogólnoświatową epidemią. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia z 2019 roku, po raz pierwszy w historii ludzkości, więcej jest osób otyłych niż z niedożywieniem. Obecnie liczba osób zmagających się nadwagą przekroczyła miliard, a według prognozy Word Obesity Federation, za pięć lat jedna czwarta ludzkości będzie otyła.

Teraz będzie jednak dobra wiadomość. Jednocześnie bowiem systematycznie wzrasta w społeczeństwie zainteresowanie zdrowym stylem życia, dietą i sportem. Medycyna również nie pozostaje w tyle i coraz częściej i powszechniej oferuje nowoczesne sposoby wsparcia dla osób pragnących pozbyć się niechcianych kilogramów. Zapraszamy zatem do zapoznania się z informacjami na temat usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej metodami chirurgicznymi.

Liposukcja  – dla kogo jest?

Liposukcja to popularny zabieg z zakresu medycyny plastycznej polegający na odessaniu z zatłuszczonych części ciała niechcianej tkanki. Poddają się mu zarówno panie, jak i panowie, pragnący przywrócić ciału zgrabniejsze proporcje i mniejszy rozmiar.

Panie pragną przede wszystkim skorygować wygląd i rozmiar brzucha oraz wyszczuplić talię pozbywając się tłuszczu z boczków. Gdy łączy się dwa obszary, czyli odessanie tłuszczu z brzucha i boczków otrzymuje się również najlepszy efekt końcowy. Panie, które zdecydowały się na poprawienie okolic talii, często decydują się też na odessanie tłuszczu z pleców i miejsc pod biustonoszem.

Panom przeprowadza się nieco inny rodzaj zabiegów liposukcji, bez nadawania sylwetce klepsydry, jak to ma miejsce w przypadku kobiet. U mężczyzn oczekiwane jest uzyskanie prostych linii i nadanie sylwetce męskiej, atletycznej postury.

Plastyka brzucha – kiedy należy się na nią zdecydować?

Zdarzają się przypadki, gdy samo odessanie tłuszczu nie wystarczy do uzyskania zadowalającego efektu końcowego. Ma to miejsce w sytuacji, gdy pacjent oprócz za dużej ilości tłuszczu, zmaga się również z nadmiarem skóry, która nie zniknie samoczynnie, nawet po wykonaniu zabiegu liposukcji.

Często przydarza się to pacjentkom w okolicy brzucha, zwłaszcza po przebytej ciąży. Nadmiar obwisłej skóry zniekształca sylwetkę, powoduje frustrację i obniża poziom zadowolenia z życia młodej mamy.

Podobna sytuacja ma miejsce u osób, które nagle i spektakularnie schudły. Pomimo, iż tkanka tłuszczowa zmniejszyła się, to zwisające, nadmierne fałdy skórne nie pozwalają się w pełni cieszyć z mniejszego rozmiaru ubrań.

Co wtedy?

Jeśli sam zabieg liposukcji nie wystarczy do osiągnięcia optymalnej, wymarzonej sylwetki, to lekarz chirurg plastyczny zaproponuje pacjentowi połączenie zabiegu odessania tłuszczu z plastyką brzucha jak na http://klinikagrzesiak.pl/zabiegi-klinika-grzesiak/

W przypadku młodych matek, dostępna jest kompleksowa usługa znana pod nazwą „mommy makeover” łącząca usuniecie tłuszczu z korektą plastyczną powłok brzusznych, podniesieniem piersi i w efekcie przywrócenie ciału kobiety mniejszego, zgrabniejszego  rozmiaru podobnego (lub lepszego!) niż miała przed ciążą.

Chirurgicznej korekty powłok brzusznych nie proponuje się paniom, które w przyszłości planują zajść w kolejną ciążę. Tym paniom pozostaje liposukcja i poczekanie z plastyką brzucha na czas, gdy zrezygnują z posiadania większej ilości potomstwa.

Jakie badania są konieczne, by zabieg plastyki brzucha i liposukcji mógł się odbyć?

Lekarz chirurg plastyczny podczas wizyty konsultacyjnej szczegółowo omawia zakres operacji, szczegóły zabiegu, ewentualne skutki uboczne, zalecenia pooperacyjne i zleca wykonanie badań dodatkowych.

Należy do nich:

  • USG powłok brzusznych
  • Morfologia z oznaczeniem grupy krwi i stopnia krzepliwości
  • Poziom cukru
  • EKG

Chirurg uprzedza również o konieczności abstynencji na tydzień przed zabiegiem zarówno jeśli chodzi o alkohol, jak i tytoń. Przed operacją nie należy również spożywać aspiryny, gdyż może upośledzić układ krzepnięcia krwi.

Zalecenia po zabiegu plastyki brzucha

Po operacji plastycznej powłok brzusznych, pacjent wyposażany jest w klinice w specjalną bielizną uciskową, którą powinien bezwzględnie nosić przez około trzydzieści dni po zabiegu.

Szwy zdejmowane są po około 7 – 10 dniach.

Po zabiegu zalecane jest unikanie sportów i dużego wysiłku fizycznego.

 

Author

Back to Top