Piwo- poprawia stan skóry?

Piwo- poprawia stan skóry?

Zdrowie i uroda Comments Off

Okazuje się, że wcale nie trzeba lubić smaku piwa, żeby być jego miłośnikiem. Jak to możliwe? Otóż, piwo oprócz tego, że jest znanym trunkiem alkoholowym, stanowi też mieszankę bardzo aktywnych i cennych składników, które mają bardzo dobry wpływ na stan naszej skóry. Takie podejście do piwa w ostatnich latach stało się bardzo popularne, o czym może świadczyć fakt, że coraz więcej SPA, zarówno w kraju, jak i zagranicą, oferuje kąpiel w piwie. Więcej nawet, w wielu miejscach powstały i nadal powstają specjalne farmy czy łaźnie piwne, skupione tylko i wyłącznie na różnego rodzaju zabiegach z wykorzystaniem piwa.

Właściwości

Pielęgnacyjne działanie piwa to zasługa obecnych w nim składników – słód jęczmienna, drożdże i chmiel oraz liczne witaminy z grupy B, w tym niacyna, biotyna i kwas foliowy sprawiają, że skóra staje się oczyszczona, nawilżona i odżywiona. Szczególnie sprawdzi się w przypadku skóry i włosów skłonnych do przetłuszczania, gdyż zawarte w piwie składniki regulują prace gruczołów łojowych. M.in. dlatego często zalecana jest również w przypadku trądziku, łuszczycy i innych chorób skóry.

Relaks

Kąpiel w piwie niesie wiele ważnych właściwości, należy przy tym jednak też pamiętać o tym, że oprócz tego wszystkiego na co piwo wpływa podczas kąpieli, zabieg taki ma również niebanalne znaczenie jeśli chodzi o nasze samopoczucie. Temperatura kąpieli ma zwykle około 34-38 stopni Celsjusza – pory skóry rozszerzają się pod wpływem ciepła, zwiększając tym samym skuteczność zabiegu. Sprawia to też jednak, że napięte mięśnie rozluźniają się, dzięki czemu możemy się w pełni odprężyć i zrelaksowani oddać przyjemności. Często po takich kąpielach piwnych zaplanowany jest wypoczynek na łóżkach, tak, żeby ciało miało możliwość wydalenia toksyn. Na sam koniec zaś niektórzy oferują masaż, który ma za zadanie jeszcze bardziej zmaksymalizować efekty.
Kąpiele w piwie stanowią ciekawą atrakcję i coraz częściej są wybierane na romantyczne wieczory czy wyjścia w grupach. Wiele hoteli oferuje piwne jacuzzi, które jest ciekawym pomysłem na wieczór panieński, kawalerski czy imprezę firmową.

Author

Back to Top