Jak wybrać żyrandol do domu?

Jak wybrać żyrandol do domu?

Dom i ogród Comments Off

Żyrandole to prosty element oświetlenia, który może stać się efektowną częścią wystroju każdego wnętrza. Dobrze wybrany będzie zarówno efektowny, jak i bardzo funkcjonalny.

Żyrandole nigdy nie wyszły z użycia, obecnie przeżywają swój renesans i staja się ponownie bardzo modne. W sklepach oferta jest bardzo szeroka i różnorodna. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego domu czy mieszkania. Mogą one zostać wykonane z różnego rodzaju materiałów. Znaleźć można np. żyrandole kryształowe (bardzo eleganckie i klasyczne), bardzo wytrzymałe żyrandole mosiężne, a także szklane, wykonane z tworzywa sztucznego oraz papierowe, które są bardzo lekkie, ale i mało trwałe. Żyrandole wykonane z kryształu załamują efektownie światło i dają efekt cieni skaczących po ścianie. Są chętnie kupowane przez cały czas. Ich cena jest stosunkowo wysoka,ale mogą posłużyć z powodzeniem przez wiele lat.

Najważniejszą kwestią podczas zakupów żyrandola jest to w jakim pomieszczeniu zostanie on zamontowany. Podstawowym zadaniem jest bowiem  umiejętne dobranie rodzaju żyrandola do stylu  wnętrza, w którym będzie wisieć. Duże, potężne żyrandole będą źle prezentowały się w niewielkich pomieszczeniach. Pojawi się efekt tzw. przytłoczenia. I odwrotnie – w dużym salonie także nie sprawdzi się mały, skromny żyrandol.

Wybór w sklepach jest w tej chwili bardzo szeroki, a tym samym niełatwy. Należy sięgnąć po modele, które będą dobrze wyglądały, ale i pełniły swoją podstawową funkcję, czyli oświetlenie. Muszą dawać wystarczającą ilość światła. Najlepiej zainwestować w modele klasyczne, które nie wyjdą z mody i posłużą przez wiele długich lat. Przykładem są żyrandole kryształowe i wykonane z mosiądzu. Są one bardzo wytrzymałe, a mosiężne dodatkowo łatwo utrzymać jest w czystości.

Coraz popularniejsze stają się żyrandole wykonane z papieru. Przybierają one różne kształty. Prezentują się efektownie zwłaszcza we wnętrzach urządzonych minimalistycznie. Jednocześnie są jednak mało wytrzymałe i szybko mogą ulec zniszczeniu.

Źródło – http://lampykemar.pl/3-lampy-wiszace

Author

Back to Top